Aplikacje

Motoryzacja

 • Przemysł motoryzacyjny, podobnie jak przemysł lotniczy, jest dynamiczną branżą, która wykorzystuje nowoczesne technologie, odkrywa nowe procesy i nieustannie dąży do osiągnięcia maksymalnej wydajności i sprawności. W praktyce wymaga to stosowania zaawansowanych technologicznie materiałów i sprzętu oraz poszukiwania nowych technologii, które zapewniają nie tylko coraz lepsze wyniki, lecz także długotrwałą niezawodność.
 • Od początku istnienia firmy TRIMILL koncentrujemy się na produktach istotnych z punktu widzenia motoryzacji, ponieważ wymagający klienci z branży motoryzacyjnej doceniają wyjątkową konstrukcję maszyn TRIMILL, które wyróżniają się wysoką sztywnością, stabilnością termiczną i precyzją.
 • Maszyny TRIMILL zawsze były projektowane z myślą o tym, by spełniać potrzeby najbardziej wymagających klientów prowadzących działalność w zakresie produkcji narzędzi. Firmy produkujące formy wtryskowe (do zderzaków, desek rozdzielczych, reflektorów, tuneli środkowych, dywaników podłogowych, progów, wkładek izolacyjnych itp.) oraz tłoczniki w produkcji jednostkowej i małoseryjnej (części karoserii do wielkości całego boku samochodu, drzwi, maski, części konstrukcyjne i zabezpieczające).
 • Wyjątkowa sztywność maszyn TRIMILL umożliwia także wysoce wydajną obróbkę matryc kuźniczych.

Lotnictwo

 • Przemysł lotniczy koncentruje się na ciągłym rozwoju, jeśli chodzi o obróbkę nowych, trudnych do obróbki materiałów, i wymaga zastosowania maszyn, które zapewniają wysoki poziom precyzji, jakości powierzchni i wydajności nawet przy dużych rozmiarach obrabianych przedmiotów.
 • Maszyny TRIMILL mogą być stosowane w przemyśle lotniczym do obróbki dowolnych części konstrukcyjnych samolotów, a także do obróbki form wtryskowych i pultruzyjnych, elementów zespołów napędowych itp.

Formy i narzędzia

 • Formy i narzędzia – produkcja form wtryskowych i narzędzi to, obok dynamicznie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, kolejny ważny obszar o dużym zapotrzebowaniu na nowoczesne technologie obróbki skrawaniem, wśród których znajdują się również maszyny TRIMILL.
 • Formy i narzędzia są wykorzystywane do produkcji dóbr konsumpcyjnych, takich jak sprzęt AGD, elektronika, meble, opakowania, aparatura i sprzęt medyczny, zabawki, produkty spożywcze, artykuły ogrodnicze i inne dziedziny życia codziennego.

 • Konstrukcja maszyn TRIMILL od dawna koncentruje się i jest dostosowywana do klientów z branży narzędziowni.
 • Maszyny TRIMILL charakteryzują się dużą sztywnością i stabilnością temperaturową. Zastosowane materiały pomagają pochłaniać drgania powstające podczas obróbki, a tym samym umożliwiają osiągnięcie wysokiej precyzji i jakości powierzchni.

Energetyka

 • W sektorze energetycznym można zaobserwować znaczny rozwój. Wiąże się on z długotrwałym wzrostem zużycia energii elektrycznej oraz z intensywnymi działaniami, których celem jest odejście w produkcji energii elektrycznej od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Podejmowane są zatem również działania mające usprawnić bieżącą produkcję. Zwiększenie sprawności źródeł energii wymaga zwiększenia precyzji obróbki poszczególnych elementów stosowanych w obecnych technologiach.
 • Maszyny TRIMILL doskonale sprawdzają się w przemyśle energetycznym, zwłaszcza ze względu na ich sztywność, stabilność termiczną i wysoką precyzję.
 • Maszyny TRIMILL wykorzystuje się do produkcji wirników, turbin, elementów turbin parowych itp.